17.11.2009    Zápas – Červená Řečice

Ze zečátku to vypadalo, že by jsme s nimi mohly hrát, tak že by jsme udržely s nimi krok. Hrály jsme dobře a pak se to nějak začlo kazit – špatně příjmy, útoky a podobně. Soupeř totiž neudělal jedinou chybu a tak když jsme míč nesložily na jejich stranu hřiště tak, aby už nemohly hrát, dostaly jsme míč zpátky ovšem soupeř ihned získal bod. Nehrály jsme špatně, ale soupeř byl lepší – nechyboval, tak jako my.

13.10.2009   Demlova Jihlava

První set z pohledu z lavičky vypadal opravdu dobře a přesvědčoval, že by se nám mohlo dařit. Ano, dařilo se, ale jen v tom prvním setu, poté se výkony začaly stupňovat k horšímu. Nevím, čím to mohlo být, protože si myslím, že sme všechny chtěly vyhrát, ale nějak se nám přestalo dařit. Alespoň sme mohly něco předvést a to naše nové pěkné drezy :) Snad se nám příště povede předvést i dobrý výkon ;)

21.8.2009

SEZONA

Shrnout celou sezónu je opravdu těžké. Dalo by se říct, že toho bude spousta, co by se dalo napsat, ale mě nenapadá téměř nic. Ale tak se nějak pokusím něco napsat.

Takže první zápasy začaly začátkem října dost obtížným soupeřem. V druhém zápase nám ale docela sebevědomí i trošičku stouplo, když jsme vyhrály oba zápasy nad Náměští a to jsme navíc hrály doma. Potom to už ale bylo horší, skoro jsme nevyhrávaly ani jeden set, jenom s Humpolcem, pokud si to dobře pamatuju.

Podle mě zápasy probíhaly nějak takto: První body jsme skoro vždy sebraly my, poté nás soupeř dohnal a nepustil už na konci setu před sebe. Druhý set byl téměř vždy ten „nejlepší“ za celý zápas, to jsme dokonce někdy i vedly, ale koncovky nám poté utíkaly. Zdálo se mi to jako, že než jsme se rozkoukaly v prvním setu – byl konec. V druhém setu jsme se nechtěly jen tak vzdát a tak jsme víc zabraly, ale v třetím setu, když už se nám to nedařilo, tak jsme to jakoby (hlavně v hlavě) vzdaly – třeba je to úplně jinak, ale takhle to vidím já.

Zápasy jsme sice prohrávaly, ale se snahou se pokusit něco uhrát a i si zahrát. Vždyť přeci na tréninkách nám to všem jde (je pravda, že někdy někomu víc, jindy míň, podle toho jaký měl kdo den a náladu) a když to jde na tréninkách, proč i takhle to nejde v zápasech? U mě je to myslím očividný, nevím čím to je, ale asi někde v podvědomí je ukrytá myšlenka: „Hlavně o zápase nekazit, ať zbytečně nepřijdeme o body.“ Sice ta myšlenka pomalinku mizí, ale pořád tam trochu prostě je – a to myslím, že ne jenom u mě. Ale u mě je to vážně moc a já se to budu snažit potlačit a tím se tak zlepšit.

Co ještě k tomu všemu dodat? Asi, že to bylo opravdu náročné a to nejenom fyzicky. Ale zase jsme si o víkendu i v týdenních odpoledních zahrály i pobavily společnými zážitky. J

Zápasů bylo opravdu mnoho, zvlášť když jsem nezameškala ani jeden a pak že budu jezdit jen na některé, viď Jardo. J Akorát, že nás je málo, že musíme skoro všechny pokaždé hrát i když nám není zrovna nejlépe – což vás holky opravdu obdivuju, hrát s antibiotikama nebo chřipkou, já když mám chřipku, tak se ani nehnu, natož hrát volejbal. J

Já myslím, že sezóna byla i přes všechno dobrá, že jsme si ji celkem užili. V příští snad těch vyhraných zápasů bude víc. A i když to někdy vypadalo, že ti Jardo z toho utečou nervy. J  Ale vydržel si to s námi a za to všechno velký dík.

5.5.2009

25.4.2009  Pacov - Ždár nad Sázavou  KKY

Hodně dlouho jsem přemýšlela, co mám vlastně napsat. Mě nikdy nic moc chytrého nenapadne a je vůbec zázrak, když mě někdy něco napadne.
Na tenhle zápas jsem se celkem i těšila, protože sem si ho chtěla užít, když to byl ten poslední v této sezóně a myslím, že to tak cítili všichni. Ale strach že zase něco pokazím a podobně, mě trochu pronásledoval. Nejvíc však z toho, že musím hrát i vzadu, což bylo pro mě opravdu těžké.
Zápas začal. I když jsme hrály bez Blanky a Hanči (ze začátku to bylo pro nás nepředstavitelné) drželi jsme se docela dobře. Nejvíce bodů jsme soupeřům daly vlastními u nás obvyklými chybami. Ale to, že jsme všechny chtěly tento zápas vyhrát, nás asi drželo nejvíc. Poslední set byl nejhorší ze všech, všichni už mysleli, že to snad prohrajeme a budeme hrát další set. Mě už se teda další set hrát nechtěl a to si myslím, že jsem nebyla sama. Asi díky štěstí a nezkaženým podání Šárky jsme další set hrát nemusely.
My jsme vyhrály oba zápasy! Nemohla jsem tomu uvěřit, byl to opravdu krásný pocit. A snad jsme ti Jardo dali hezký dárek k narozeninám. Kéž by takových zápasů v příští sezóně přibývalo.:)

15.4.2009

11.4.2009  Třebíč A - Pacov KKY
Po brzkém ranním vstávání a dlouhé cestě jsme dorazili konečně k hale. Ale nálada byla zatím ještě dobrá. Převlékly jsme se, dostaly pár rad a pokynů od Jardy a ruku v ruce vyrazili na hřiště.
Rozcvičování probíhalo v pohodě, snad proto, že jsme měly v hlavách, že na tohohle soupeře máme.
Začal první set. Já hned ze začátku měla hrát vzadu, stála jsem tam snad po druhé nebo po třetí za celou sezónu, takže sem si nebyla 100% jistá kam mám jít a tak.
První zápas jsme tak trochu prospaly (teda zřejmě nejvíce já) a tak i když sme, tedy myslím, že jsme na tohohle soupeře měly, zápas dopadl takto: 25:8, 25:20 ,25:16
Do druhého zápasu jsem nastoupila s odhodláním, že prostě musíme uhrát nějaké body a pořádně si zahrát. Z téhle hry jsme měla lepší pocit než z té předchozí a myslím, že jsme si aspoň trochu zahrály.
Takže příští zápas už si nařídím radši budíka, abych na tom hřišti nespala :)
A příští zápas to určitě zvládnem a pořádně si zahrajem!!!

10.3.2009

1.3.2009  Červená Řečice - Pacov
I přesto, že jsme od gymplu odjížděli až před devátou hodinou ranní, nálada nebyla nic moc. Většina byla oslabená nemocí, kterou právě prodělala nebo ještě prodělávala. No a teď už k zápasu. Po chvíli jízdy sme dojeli do Řečice. Převlékly jsme se a šly se rozvičit, V tělocvičně byla hrozná zima a tak se snad nikomu ani nechtělo se hejbat. Tělocvična byla strašně stísněná a byl nízký strop, na to sme nebyli zvyklé a tak skoro každá čtvrtý míč šel do stropu, což nám na náladě moc nepřidalo. Podání nám celkem i šlo i když nebyl prostor, ale zato příjem a smeč byli katastrofou. Párkrát se sice smeč povedla, ale nestačilo to. A také to bylo nejspíš tím, že byla jiná a přeházená sestava. Tento zápas byl vážně hrozný a to hlavně poslední set, kdy sme to už nejspíš vzdaly... První zápas dopadl takto: 25:8, 25:12, 25:15. Druhý zápas dopadl podobně až na poslední set: 25:10, 25:13 a 25:3.