KP Kadetky Pacov - Náměšť nad Oslavou 4.10.2008

Náš první zápas v nové sezoně v kadetkách byl plnej očekávání. Za prvé jsme věděly že to je ta pravá soutěž pro nás a za druhé taky to že přijede soupeř o kterém vůbec nic nevíme. Nějaké náznaky jsem měl od trenérky z Jihlavy, ale vše bylo jen ve formě spekulací. Takže jsme se snažily připravit co nejlépe to půjde. Za to musím holky pochválit, že přistupovaly k utkáním zcela vážně a s tím, že sakra už musíme začít vítězit.
Takže na Pacovskou pouť v sobotu byl sraz v 9:00 už na hřišti, kdy proběhla tradiční porada, udělení pokynů, pár rad a začal rozcvičkou. Holky z Náměště si daly na čas a přijely až kolem 9:30, než se převlíkly a došly na hřiště bylo 9:45. Bylo jich jen 6 a už podle jejich rozpinkávání jsem poznaly, že dneska by mohl bejt náš den.

Před zápasem

Zápas jsem začaly parádní šnůrou na servisu a soupeř bral hned za stavu 7:2 time. Náměšť měla problémy na přihrávce a když už se jim podařilo přihrát, tak jejich útok neměl potřebnou razanci a my jsme  toho dokázaly využít a přidávaly bod za bodem. V tomhle byla zvlášť úspěšná Blanka, která neohroženě skládala míč na polovinu soupeře.. Janík si toho byl vědom a tak jí zásoboval skoro pokaždý když měl příležitost. Ještě jsem neviděl video ze zápasu, ale jakmile to udělám asi zjistím že to budou teda sakra individuální statistiky.
První set jsme teda zvládly parádně a to 25:8. Při střídání stran jsem musel krotit hroznou euforii na lavičce, neb nám hrozilo že by se to mohlo vymstít. Soupeř se jen mohl zlepšit.
Druhej set byl podobnej, jen jak se předpokládalo se soupeř zlepšil a občas se mu podařilo dostat nás pod drobný tlak. Vše bylo způsobeno jejich riskantním servisem, který jim vycházel a my měly tradičně problém na přihrávce. Naštěstí to bylo jen chvilkové a vítězství 25:17 bylo naše.Třetí set začal zase naším vedením v zápase a tak to probíhalo až zhruba do půlky setu. Soupeřkám se podařilo v té době zahrát pár zázračných míčů, které nám tam napadly jako brambory a najednou byl problém na světě. V koncovce nám soupeř po našich chybách utekl a my ho ztratily 22:25. Bylo to je o tom že jsme se normálně ,, posraly ,, .Protože takový stav jsem ještě nezažily a holky najednou nevěděly co s tím. Naštěstí jsme si o výměně stran řekly pár věcí, uklidnily se a 4 set byl zase už od začátku do konce jen náš. Vítězství 25:16 a NAŠE PRVNÍ VÍTĚZSTVÍ. Dlouho se čekalo, ale nakonec to přišlo. Už za stavu 20:12 jsem věděl že to zvládnou a vlastně ani nevím jak jsem přežil ten konec. Vím jen že sem něco brblal Nikííí, ale na nějaký hluboký myšlenky to asi teda nebylo. :-)

Oslava bodu

O pauze před druhým utkáním jsme si zase řekly v čem soupeř nás nejvíc může ohrozit a šly si trošku odpočinout. Holky z Náměště šly na pouť a asi se jim tam líbilo, neb když měl podle hodin začít druhej zápas, soupeř prostě nebyl. Nakonec teda s malým zpožděním zápas začal a bylo to trošku o něčem jiném. Soupeř věděl, že jedině jak nás může ohrozit tak hrou do nepřipraveného postavení.Takže jeho hra spočívala v tom, že se snažil hrát okamžitě míč na druhou stranu. Někdy z přijmu, někdy místo aby si nahrály tak na druhou přes. Nebo hnedka když jsme hrály míč zadarmo přes, tak okamžitě se snažily nám ho vrátit. Naštěstí jsme si o tomhle řekly a byli pozorní. Opět se nám dařilo v útoku a to ze všech možnejch pozic. Z handy, z doskoku, středem,. hlavním kůlem. Je opravdu vidět, že holky už mají něco na trénováno a že když je hlava nahoře, tak se daří. :-) V každém setu jsme držely vedení o 5-6 bodů a jen v koncovkách jsme vždy dovolily soupeřkám snížit zásluhou polevení koncentrace. Takže i v druhém zápase holky poznaly jak chutná VÍTĚZSTVÍ. 25:22, 25:13, 25:22. Snažil jsem se aby si zahrály a užily vítězství všechny holky a dokonce i Tereza se objevila na place. Tímto teda holkám ještě jednou gratuluji k jejich prvním vítězství. zasloužejí si je jako sůl. Jen trénovat bez pocitu odměny není žádnej medík.

Janík je ultra rychlá, nepodaří se jí vyfotit bez toho aby nebyla mázlá  :-)

Je jasné že nás čeká ještě dlouhý rok a hodně zápasů. V kadetkách je třeba prostě bojovat zápas co zápas a nebát se proti žádnému soupeři. Uvidíme jak budeme pokračovat. Já věřím že to zvládnou a ještě tento rok vybojujou několik vítězných zápasů.
Holky, držte se . Ty krásné chvíle teprve přicházejí a Vy dohromady si je parádně užijte. DĚKUJI VŠEM. BYL JSEM POCTĚN V SOBOTU 4.10. BÝT U TOHO