KP Kadetky 25.4.2009   Pacov - Ždár nad Sázavou  3:0, 3:0

I když vždycky po zápase jsem plný dojmů a vstřebávám to strašně dlouho, jak porážky, tak vítězství, trvá mě než něco sepíšu. Někdy je to tím že bych možná napsal něco, co by mě pak mrzelo, ale většinou je to tím že jakmile opustím prostor kde se hraje volejbal, začínám bejt stašně línej :-)
Tak teda k zápasům. Poslední zápasy sezony vyšly na docela pěknej datum, prostě sem měl narozky, kdo mě napíše kolik mě bylo let, tak dostane..... pendrek.
Holky sice povídaly na začátku když mě přály, že chtějí vyhrát taky proto že mám narozky, ale to jsem jim řekl, že tak to teda nééé. Že musí hrát pro sebe a mít svůj cíl. A všechno ostatní je nedůležité.
Už v týdnu před jsme se připravovaly na těžké utkání po morální stránce. Prostě víme že jsme lepší, jen nesmíme si nechat vnutit jejich styl hry a snažit se hrát to co trénujeme. Je to těžké, moc dobře z vlastních zkušeností vím, že s takovými soupeři bývá problém.
V pátek večer jsem ještě řešil nečekané onemocnění Hanky a protože paní doktorka nakázala zákaz hraní, nedalo se jinak a Kačí šla zase s libera na účko. No teď ke konci sezony to má už zažité :-). A samozřejmě nesmím zapomenout na Blanku, ta nemocná také a tak aspoň se nervovaly na lavičce s Hankou spolu.
První zápas začal hned naším tlakem, pokyn před zápasem byl jasnej: podávat na jistotu a jejich útoky ubránit, protože nebudou tak silné na smeči. A pak se snažit praktikovat rychlou hru středem. Většinou to ale bylo tak, že sice jsme si jejich útok zpracovaly, ale holky se nemohly potkat se souhrou v útoku. Takže to občas skřípalo. Celkem jsme ale držely soupeře bodově pod námi a tak to také bylo až do konce setu. Druhej set byl ještě lepší, soupeře jsme skoro k ničemu nepustily a vedení 2:0 na sety bylo slibné. Začátek 3 setu nám trošku utekl, bral jsem time za stavu 0:4 a musel jsem zvýšit trošku hlas, neb jsme nastoupily do setu jako mistři světa a to by mohlo dopadnout špatně. Naštěstí se podařilo zvednout morálku a Janíkem na servisu, kdy dal v kuse 3 esa, se podařilo otočit skore na 7:4. Poté už jsme držely zase zápas ve svých rukou a zaslouženě ho dovedly k vítězství. Ke konci setu jsem poslal na hřiště i Terku. Původní plán byl jí tam pustit na delší dobu a na nahrávku, ale nechtěl jsem zbytečně v první zápase dělat změnu a tak jsem jí chtěl dát větší prostor v druhém zápase. To se nepovedlo, ale i tak myslím že těch pár míčů jí zase posunulo o kousek dál, hlavně mentálně.
Druhej zápas byl skoro podobnej tomu prvnímu. Řekly jsme si, že nesmíme hlavně nechat soupeře rozehrát a snažit se stále o hru kterou chceme praktikovat a to i za cenu že to někdy nevyjde. Hlavně od toho neupustit. Malé zaváhání přišlo v půlce druhého setu, kdy jsem musel brát time i když jsme vedly 14:12, ale na pár míčů, jsme ztratily koncentraci a to by se nemuselo vyplatit. Nakonec  teda zase vedení 2:0 na sety. Říkal jsem si, tak to bude už jednoduché. No nebylo. 3 set jsme hned od začátku prohrávaly a ani time za stavu 4:8 a poté i za 13:16 nic nezměnil. Pomalu už jsem přemýšlel jak budeme hrát 4 set a ejhle, začly se dít věci. Takže popořádku. Soupeř vede 23:19, útočíme, což se nepovedlo a soupeř vrací zpět, znovu Janík nahrává na kůl Renčátku a ta ulívá na náměstí. 23:20. Soupeř bere time a poté jde podávat Šárka, servis na jistotu, soupeř si v klidu nahrává a útočí po lajně do autu. 23:21. Šárka podává znova a soupeř útočí zase v klidu z hlavního kůlu, Jana blokuje a soupeř jen se štestím se vykreje a přehrává k nám, tam nedomluva na první míč a hrajeme k soupeři prstama. Ten útočí středem a Jana tentokrát blokem přímo zisk bodu 23:22. Šárka podává po třetí. Soupeř směřuje svůj příjem moc k síti a jejich nahrávačka je v síti. 23:23 a srovnáno. Opět Šárka servis na jistotu,soupeř chybuje a příjem totálně kazí. Vedeme 24:23. Další servis na jistotu už soupeř zpracuje a poté útočí z hlavního kůlu do zadní části hřiště. Nepochopitelně si dávají 2 hráčky přednost a ten padá půl metru před zadní čáru. 24:24. Soupeř podává, Renčátko útočí z hlavního kůlu a trošku podcení situaci a nechá se zablokovat, samozřejmě že se nejdeme vykrejt.Prohráváme 24:25. Soupeř podává a já vidím jak podání prudce letí směrem dolů za útočnou čáru, už mě napadlo : tak se teď seber, a jdeme na druhou stranu , tenhle set je v pr...., A najednou bum. Nikííí padá, vybírá míč nad zemí, který odbijí k soupeři a ten nepřipraven a překvapen že to někdo přihrál kazí a srovnáváme 25:25. Nikíí padnout se moc často nevidí :-) Kačí jde na servis, vidím jí jak teď, nervy aby podala a doufám že si vzpomněla na myslím bod 5 z mentálního tréninku : ,, nechat věci plynout ,, No servis na druhou stranu, soupeř vrací zpět, útočíme hlavním kůlem, soupeř vybírá a vrací zase zpět, další útok je už bodový a tak jdeme na mečbol 26:25 pro nás. Soupeř bere time. Time z naší strany je hlavně o uklidnění a tak jen při nástupu na hřiště pozdrav a de se. Kačí podává a ... ESO. Krásně to zapadlo do rohu. Nejprve tomu některé holky nechtějí věřit, ale nakonec všechny končí ve vítězném chumlu a radost může propuknout. Co víc si přát. Vyhrát posední zápas sezony a ukončit ho ESEM. Samozřejmě patří dík všem. Tak jen že tohle přeju každé holce.
Potěšilo mě že holky dodržely to co jsme si řekly a chtěly hrát hru která nás hlavně baví a máme z ní nějakej pocit. Musíme tomu věřit, pak to půjde rychlejc. Čeká nás ještě hodně práce, ale to už je jiná písnička.
Abych to nějak uzavřel. Je dobře že jsme vyhrály a že se lepšíme každým zápasem. Potěšilo mě že přišlo pár rodičů a také holkám pár kamarádů. A moje stejná písnička nakonec, s oddílu zase kde nic, tu nic. Jasný, den předem bylo u vagonu posezení, ale ty holky si podporu zaslouží,
Tak jo, holky hezčí ukončení sezony jste si nemohly přát. Díky všem, Krásný zážitek, že Vás mám rád asi nemusím zmiňovat že?